INDIANAPOLIS, October 27, 2022 – Up-and-coming men’s gymnasts in the 8 and 9-year-old age divisions recently competed at the 2022 Future Stars Regional Championships with top athletes earning spots on USA Gymnastics’ Future Stars Regional Development Teams based on their performances. In addition to the six traditional apparatus – floor exercise, pommel horse, still rings, vault, parallel bars and horizontal bar – participants competed in the parallel bars strength, trampoline and flexibility categories. Congratulations to these fine athletes!
Regional team members are listed below by region and age division.
Arly Light, Go For It USA
Jameson Jones, SCEGA Gymnastics
Ravi Hansjee, Game Time Elite Gymnastics
Liam Houle, SCATS Gymnastics
Elliot Yang, Bayshore Elite Gymnastics
Liam Dela Cruz, Bakersfield Gymnastics Academy
Jordan Nelson, Liberty Gymnastics
Noah Paredes, Sokol Elite Gymnastics
Jonah Sicat, Sokol Elite Gymnastics
Zach Dashevskiy, Alpha Gymnastics
David Rondel, Alpha Gymnastics
Connor Anderson, Cascade Elite Gymnastics
Kellen Lawrence, Metropolitan Gymnastics
Axle Skinner, Alpha Gymnastics
Brody Boatman, Metropolitan Gymnastics
York Van Camp, Golden Grip Gymnastics
Carter Pogue, Alpha Omega Gymnastics
Eli Balakirev, Elite Gymnastics
Bryden Doering, Mini-Hops Gymnastics
Ian Zehren, Mini-Hops Gymnastics
Jackson Polasky, Great Northern Gymnastics
George Knepfle, Queen City Gymnastics
Zhin Sawyer, Queen City Gymnastics
Holden Thomas, Emeth Gymnastics
Henry Gorski, Gymnastics World
Erik DeGrave, Indiana Gymnastics Center
Caden Hudson, CITY Club Gymnastics Academy
Ronin Anderson, Lakeshore Academy
Nakoa Ramos, Gymkhana Gymnastics
Michael Cocroft, Premier West
JonPaul Jonkheer, Premier West
Mikey Keown, Premier Gymnastics
Hudson Ellis, Premier Gymnastics
Ian Bernstein, MEGA – MA
Rylan Shanmugam, Dynamic Gymnastics
Colter Doran, Apollo Gymnastics
Judah Allgood, Aerial East Gymnastics
Nolan Grupp, Western PA Gymnastics
Brian Sinclair, Centre Elite Gymnastics
Vincent Nichols, Pittsburg Northstars
Colsen Gray, Orlando Metro Gymnastics
Lamar Shealey, Orlando Metro Gymnastics
Andrew Ogata, Gymnastics USA
Jace Carroway, Jams Jones Gymnastics Academy
Mason Jones, World Class Gymnastics
Cruz Rementer, Salem Gymnastics Center
Evan Tyurin, Evo Gymnastics
Cade Fallbacher, Gymnastics Academy of Atlanta
Anderson Weaver, Gymnastics USA
Owen Palmer, USA Gymnastics World
Sawyer Stayner, USA Gymnastics World