Your Info
You Are Not Logged In.
Member Login
National champions crowned across all disciplines, National Teams named, as 2022 USA Gymnastics Championships conclude
posted on 06/25/2022

© Team Photo

DES MOINES, Iowa (June 25, 2022) - After five days of top-tier competition at the Iowa Events Center, the final 2022 national titles were awarded across the acrobatic gymnastics, rhythmic gymnastics, and trampoline and tumbling disciplines Saturday, as the USA Gymnastics Championships wrapped in Des Moines. Junior and Senior National Teams for all participating disciplines were also named.

Acro pairs and groups bring down house with combined exercises
Combined exercise titles were decided Saturday in all divisions, as the elite acrobatic gymnastics competition concluded with showstopping performances. After claiming the balance and dynamic titles earlier in the week, the women's trio of Mariam Tutberidze (Owings Mills, Md.), Grace Vonder Haar (Laurel, Md.) and Kayla Vonder Haar (Laurel, Md.) from Emilia's Acro Gymnastics and Cheer notched a competition-high 30.210 to complete the women's group sweep. Their club teammates Ethan Chang (Columbia, Md.), Sam Lacy (Columbia, Md.), Cade Shields (Columbia, Md.) and Dorian White (Castro Valley, Calif.) also banked their third national championship of the competition, garnering a 27.240 in men's group, while the men's pair of Angel Felix (Moreno Valley, Calif.) and Braiden McDougall (Riverside, Calif.) of Realis Gymnastics Academy won their third-consecutive title, dating back to their senior debut in 2018. The duo scored their best showing of the week with a 30.140. Mo Arthur (Rolla, Mo.) and Ariana Katsov (Owensville, Mo.) of Mid America Acro Tumbling secured the top spot in women's pair with a 26.760.

In the 13-19-year-old division, the women's pair of Allyson Stone (San Antonio, Texas) and Ayla Vargas (San Antonio, Texas) of Acrobatic Gymnastics of San Antonio delivered a 28.790 to clinch their second win of the competition after earning gold in the balance exercise Thursday. Gia Calo (Annapolis, Md.), Sarah Wilson (Annapolis, Md.) and Grace Wright (Harwood, Md.) of International Elite also added to their collection of hardware. The trio, who previously earned gold in the dynamic exercise, topped the women's group combined scoresheet with a 27.500. Seva Ossolodkov (Beaumont, Calif.) and Yaroslav Ossolodkov (Beaumont, Calif.) from Realis Gymnastics Academy took the men's pair title with a 27.980.

The following individuals have been named to the Junior and Senior National Teams.

Senior National Team

Women's pair

  • Mo Arthur, Rolla, Mo./Mid America Acro Tumbling
  • Ariana Katsov, Owensville, Mo./Mid America Acro Tumbling

Women's pair

  • Katie Borcherding, Pacific, Mo./Realis Gymnastics Academy
  • Cierra McKown, Riverside, Calif./Realis Gymnastics Academy

Women's group

  • Isabel Chang, Columbia, Md./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer
  • Maria Wooden, Derwood, Md./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer
  • Sydney Martin, Glenwood, Md./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer

Women's group

  • Mariam Tutberidze, Owings Mills, Md./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer
  • Kayla Vonder Haar, Laurel, Md./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer
  • Grace Vonder Haar, Laurel, Md./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer

Men's pair

  • Angel Felix, Moreno Valley, Calif./Realis Gymnastics Academy
  • Braiden McDougall, Riverside, Calif./Realis Gymnastics Academy

Men's group

  • Ethan Chang, Columbia, Md./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer
  • Sam Lacy, Columbia, Md./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer
  • Cade Shields, Columbia, Md./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer
  • Dorian White, Castro Valley, Calif./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer
13-19 Junior National Team

Women's pair
  • Willow Noble, Moreno Valley, Calif./Realis Gymnastics Academy
  • Sydney Padios, Moreno Valley, Calif./Realis Gymnastics Academy
Women's pair
  • Allyson Stone, San Antonio, Texas/Acrobatic Gymnastics of San Antonio
  • Ayla Vargas, San Antonio, Texas/Acrobatic Gymnastics of San Antonio
Women's group
  • Hannah Davis, San Antonio, Texas/Acrobatic Gymnastics of San Antonio
  • Sofia Martinez, San Antonio, Texas/Acrobatic Gymnastics of San Antonio
  • Gabriella Vathy, San Antonio, Texas/Acrobatic Gymnastics of San Antonio
Women's group
  • Gianna Calo, Annapolis, Md./International Elite
  • Sarah Wilson, Annapolis, Md./International Elite
  • Grace Wright, Annapolis, Md./International Elite
12-18 Junior National Team

Women's pair
  • Maya Lissenkova, Las Vegas, Nev./AGC Las Vegas
  • Bernice Moshos, Las Vegas, Nev./AGC Las Vegas
Women's pair
  • Sydney Dorais, San Diego, Calif/So Cal TTC
  • Molly Fox, San Diego, Calif/So Cal TTC
Men's pair
  • Davis Leavitt, Las Vegas, Nev./AGC Las Vegas
  • Vald Studwell, Henderson, Nev./AGC Las Vegas
Mixed pair
  • Meghan Kampmann, Laurel, Md./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer
  • David Vonder Haar, Imperial, Mo./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer
Mixed pair
  • Andrew Castro, Riverside, Calif./Realis Gymnastics Academy
  • Savannah Stagno, Yucaipa, Calif./Realis Gymnastics Academy
Women's group
  • Cate Lacy, Baltimore, Md./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer
  • Abigail Novoseletskiy, Baltimore, Md./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer
  • Cecelia Shadrick, Baltimore, Md./Emilia's Acro Gymnastics and Cheer
Women's group
  • Alison Lam, Gilroy, Calif./Aerial Tumbling and AcroGymnastics
  • Kaylee Osorio, San Jose, Calif./Aerial Tumbling and AcroGymnastics
  • Phylisha Pham, San Jose, Calif./Aerial Tumbling and AcroGymnastics
Women's group
  • Rylee Chance, Lake Tapawingo, Mo./Acro Explosion
  • Ruby Flackmiller, Blue Springs, Mo./ Acro Explosion
  • Kenna Morgan, Blue Springs, Mo./ Acro Explosion
Women's group
  • Roni Azerrad, Rockville, Md./Xtreme Acro
  • Isabella Collazo, Great Falls, Va./ Xtreme Acro
  • Audrey Wang, Rockville, Md./Xtreme Acro

Griskenas reigns supreme in rhythmic
Evita Griskenas (Orland Park, Ill./North Shore Rhythmic Gymnastics Center) paced the rhythmic senior all-around field by nearly 12 points en route to her third title of the competition. The 2020 Olympian amassed a 253.650 across two rounds of hoop, ball, clubs and ribbon. She picked up national championships on hoop and clubs and was the runner up on ball and ribbon earlier in the week.

The Senior National Group, which trains at North Shore Rhythmic Gymnastics Center, was also in action, earning a combined 41.400 across performances in five hoops and three ribbons and two balls. Group members Maria Bolkhovitinova (Northfield, Ill.), Gergana Petkova (Barrington, Ill.), Katrine Sakhnov (Sammamish, Wash.), Karolina Saverino (Elk Grove Village, Ill.), Hana Starkman (Plantation, Fla.) and Emily Wilson (Brooklyn, N.Y.) earned the senior group all-around title.

Individual Senior National Team members were named at the event's conclusion. Junior and senior group National Team members were also announced Saturday. The full list of gymnasts is available below.

Senior National Team

  • Lily Avila, Highland Park, Ill./Vitrychenko Academy
  • Irina Fesyun, Aventura, Fla./IK School of Gymnastics
  • Erica Foster, Chanhassen, Minn./NorthWest Rhythmic
  • Evita Griskenas, Orland Park, Ill./North Shore Rhythmic Gymnastics Center
  • Alexandria Kautzman, Simi Valley, Calilf./California Rhythms
  • Neleh Kay, Beverly Hills, Calif. /California Rhythms
  • Serena Lu, Staten Island, N.Y./Isadora by Matchpoint
  • Sarah Mariotti, San Diego, Calif./Ingenious RG
  • Daria Merkulova, Vernon Hills, Ill./North Shore Rhythmic Gymnastics Center
  • Lili Mizuno, Northbrook, Ill./North Shore Rhythmic Gymnastics Center
  • Naomi Skotnikov, Highland Park, Ill./Vitrychenko Academy
  • Jenna Zhao, Hinsdale, Ill./North Shore Rhythmic Gymnastics Center

Senior National Group

  • Maria Bolkhovitinova, Northfield, Ill.
  • Nicole Khoma, Northbrook, Ill.
  • Gergana Petkova, Barrington, Ill.
  • Katrine Sakhnov, Sammamish, Wash.
  • Karolina Saverino, Elk Grove Village, Ill.
  • Hana Starkman, Plantation, Fla.
  • Emily Wilson, Brooklyn, N.Y.

Junior group National Team members

  • Goda Balsys, Northbrook, Ill./North Shore Rhythmic Gymnastics Center
  • Annabella Hantov, Chicago, Ill./North Shore Rhythmic Gymnastics Center
  • Kristina Lee, Woodridge, Ill./North Shore Rhythmic Gymnastics Center
  • Isabelle Novoseletsky, Highland Park, Ill./North Shore Rhythmic Gymnastics Center
  • Kalina Trayanov, Deerfield, Ill./North Shore Rhythmic Gymnastics Center

T&T national champions rise to occasion on high-flying final night
The future is bright for U.S. trampoline and tumbling after 16-year-old Ryan Maccagnan (Colorado Springs, Colo./Stars Gymnastics) and 17-year-old Shelby Nobuhara (Mapleton, Utah/High Altitude) locked down the men's trampoline and women's double mini titles, respectively. Maccagnan, a first-year senior, threw a 56.110 in Saturday's final to claim the top spot, while Nobuhara, the reigning World individual silver medalist in double mini, set the bar with a 26.200.

AERE World Cup champions Sarah Webster (Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express) and Miah Bruns (Crete, Ill./World Champions Centre) continued to build on strong showings in Italy last month. Webster picked up her first women's individual trampoline national title with a 53.390, while Bruns defended her 2021 women's tumbling title with a 25.700.

The World Games team members Kaden Brown (Herriman, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling) and Ruben Padilla (Bluffdale, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling) looked ready to take on the world in Birmingham, Ala., next month. Brown topped the men's tumbling standings with a 26.900, and Padilla led the way in men's double mini with a 30.800.

On the junior side, Xavier Harper (Oak Ridge, Tenn./Premier Athletics Knoxville) snagged the men's trampoline (50.967) and tumbling (53.600) titles. Leah Edelman (Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy) was the women's trampoline champion with a 50.897, and Brooklyn Jolley (West Haven, Utah/Northern Star Bounder) set the tone in women's tumbling with a 45.967. Rosalie Thongphay (San Tan Valley, Ariz.) and Micah Miner (Glen Carbon, Ill./Kris Power Tumbling) split the women's and men's double mini titles with respective scores of 49.333 and 52.766.

Junior and Senior National Team members were named at the competition's conclusion and are listed below by event.

Senior National Team members

Women's trampoline

  • Nicole Ahsinger, Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express
  • Maia Amano, Honolulu, Hawaii/Fairland Gymnastics
  • Peyton Brown, Tacoma, Wash./American Gymnastics Academy Northwest
  • Ava Hernando, Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy
  • Jessica Stevens, Ellicott City, Md./Fairland Gymnastics
  • Sarah Webster, Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express
  • Trinity Van Natta, Marysville, Ohio/Merino Trampoline Gymnastics Academy

Men's trampoline

  • Cody Gesuelli, Huntsville, Ala./Merino Trampoline Gymnastics Academy
  • Ruben Padilla, Bluffdale, Utah/ Wasatch Trampoline & Tumbling
  • Ryan Maccagnan, Colorado Springs, Colo./Stars Gymnastics
  • Zachary Ramacci, St. John, Ind./TwistStars
  • Isaac Rowley, Allen, Texas/ Eagle Gymnastics Academy
  • Aliaksei Shostak, Youngsville, La./Trampoline and Tumbling Express
  • Elijah Vogel, Longmont, Colo./Elevated Trampoline Sports Academy
  • Jace Williams, Cave Creek, Ariz./North Valley Gymnastics

Women's tumbling

  • Miah Bruns, Crete, Ill./World Champions Centre
  • Nastia Katchalova, Lakeland, Fla./Elite World Gymnastics
  • Jill Papenhause, Tremont, Ill./Central Illinois Gymnastics Academy
  • Isabel Steinmetz, Batavia, Ohio/Gymnastics Central
  • Tia Taylor, Knoxville, Tenn./Premier Athletics Knoxville
  • Tasha Williams, Peoria, Ill./World Champions Centre

Men's tumbling

  • Kaden Brown, Herriman, Utah/ Wasatch Trampoline & Tumbling
  • Kaleb Cave, Columbia, Md./Fairland Gymnastics
  • Dom Dumas, Athens, Ala./Air Extreme
  • Kayne Johnson, Knoxville, Tenn./Tennessee Elite Gymnastics
  • Patrick Lyell, Kenner, La./Elmwood Gymnastics Academy
  • Dylan McGuire, Midlothian, Texas/Trevino's Gymnastics

Women's double mini

  • Maia Amano, Honolulu, Hawaii/Fairland Gymnastics
  • Ava Binkowski, Naperville, Ill./Elite Sports Complex Inc.
  • Jackie Kent, Downers Grove, Ill./Elite Sports Complex Inc.
  • Shelby Nobuhara, Mapleton, Utah/High Altitude
  • Aliah Raga, Denton, Md./Dulles Gymnastics Academy
  • Tristan Van Natta, Marysville, Ohio/Integrity Athletics

Men's double mini

  • Changa Anderson, Washington, D.C./Silver Stars Gymnastics
  • Merrill Hunter, Camarillo, Calif./World Elite Gymnastics
  • Dylan Kline, Syracuse, Utah/Flipside Tumbling Inc.
  • Tomas Minc, Chevy Chase, Md./Dynamite Gymnastics
  • Hunter Moravec, Downers Grove, Ill./Elite Sports Complex Inc.
  • Ruben Padilla, Bluffdale, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling

Junior National Team members

Women's trampoline

  • Ava DeHanes, Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy
  • Leah Edelman, Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy
  • Leah Garafalo, Cream Ridge, N.J./Elite Trampoline Academy
  • Kaitlyn Holsapple, Bixby, Okla./Oklahoma Extreme Tumbling & Trampoline
  • Rayleigh Huette, Weimar, Texas/K and L Tumbletown
  • Logan McCoy, Middletown N.J./Elite Trampoline Academy
  • Clara McNew, Auburn, Ill./Fondulac Flyers
  • Alexandra Mytnik, Manalapan, N.J./Elite Trampoline Academy
  • Isabella Pansano, Round Rock, Texas/World Champions Centre

Men's trampoline

  • Gavin Britton, Bennington, Neb./Premier Gymnastics
  • Will Cockrill, Plano, Texas/Flip Factory
  • Taj Gleitsman, Corralitos, Calif./Vargas Academy
  • Xavier Harper, Oak Ridge, Tenn./Premier Athletics
  • Van Larson, Phoenix, Ariz./Aspire
  • Kai Lawson, Bethesda, Md./Dynamite Gymnastics
  • Micah Miner, Glen Carbon, Ill./Kris Power Tumbling

Women's tumbling

  • Amelia Gasper, Delavan, Ill./Central Illinois Gymnastics Academy
  • Lyric Gordon, East Moline, Ill./Elite Athletics QC
  • Skyelar Hawk, Allen, Texas/Eagle Gymnastics Academy
  • London Hunt, Spring, Texas/World Champions Centre
  • Brooklyn Jolley, West Haven, Utah/Northern Star Bounder
  • Olivia Pierce, Metairie, La./Elmwood Gymnastics Academy
  • Rosalie Thongphay, San Tan Valley, Ariz./USA Dynamites

Men's tumbling

  • ZaQuae Carter, Harlem, N.Y./Cavu Trampoline and Tumbling
  • Xavier Harper, Oak Ridge, Tenn./Premier Athletics
  • Micah Miner, Glen Carbon, Ill./Kris Power Tumbling
  • Eli Nilson, Draper, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling
  • Cristian Orth, San Diego, Calif./So Cal TTC
  • Amare Walker, Watchung, N.J./Cavu Trampoline and Tumbling

Women's double mini

  • Isabella Bowman, Dublin, Ohio/Integrity Athletics
  • Samantha Breckenridge, Taylorville, Ill./Kris Power Tumbling
  • Leah Edelman, Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy
  • Blake Graham, Amarillo, Texas/All American Gymnastic
  • Jackie Kent, Downers Grove, Ill./Elite Sports Complex
  • Clara McNew, Auburn, Ill./Fondulac Flyers
  • Isabella Pansano, Round Rock, Texas/World Champions Centre
  • Rosalie Thongphay, San Tan Valley, Ariz./USA Dynamites

Men's double mini

  • Samuel Blando, Spring Valley, Calif./So Cal TTC
  • Will Cockrill, Plano, Texas/Flip Factory
  • Luke Davis, Chatham, Ill./Kris Power Tumbling
  • Van Larson, Phoenix, Ariz./Aspire
  • Kai Lawson, Bethesda, Md./Dynamite Gymnastics and Flip Factory
  • Micah Miner, Glen Carbon, Ill./Kris Power Tumbling
  • Derek Ruehl, Worden, Ill./Kris Power Tumbling
  • Camden Weaver, Frisco, Texas/The Palaestra

Top-three placements for national titles awarded Saturday are listed below.

Acrobatic Gymnastics

13-19 women's pair combined exercise

  1. Allyson Stone and Ayla Vargas of San Antonio, Texas/Acrobatic Gymnastics of San Antonio, 28.790
  2. Willow Rose Noble Sydney Padios of Moreno Valley, Calif./Realis Gymnastics Academy, 27.630

13-19 women's group combined exercise

  1. Gia Calo and Sarah Wilson of Annapolis, Md., and Grace Wright of Harwood, Md., all of International Elite, 27.500
  2. Hannah Davis, Sofia Martinez, and Gabriella Vathy of San Antonio, Texas/Acrobatic Gymnastics of San Antonio, 26.610
  3. Katelynn Duncan of Elk Grove, Calif., Baylee Garnto of Folsom, Calif., Brookelyn McCaffrey of Lodi, Calif., all of Technique Gymnastics, 25.320

13-19 men's pair combined exercise

  1. Seva Ossolodkov and Yaroslav Ossolodkov of Beaumont, Calif./Realis Gymnastics Academy, 27.980

Senior women's pair combined exercise

  1. Mo Arthur of Rolla, Mo., and Ariana Katsov of Owensville, Mo., both of Mid America Acro Tumbling, 26.760
  2. Katie Borcherding of Pacific, Mo., and Cierra McKown of Riverside, Calif., both of Realis Gymnastics Academy, 25.870

Senior women's group combined exercise

  1. Mariam Tutberidze of Owings Mills, Md., and Kayla Vonder Haar and Grace Vonder Haar of Laurel, Md., all of Emilia's Acro Gymnastics and Cheer, 30.210
  2. Isabel Chang of Columbia, Md., Sydney Martin of Glenwood, Md., and Maria Wooden of Derwood, Md., all of Emilia's Acro Gymnastics and Cheer, 27.680

Senior men's pair combined exercise

  1. Angel Felix of Moreno Valley, Calif., and Braiden McDougall of Riverside, Calif., both of Realis Gymnastics Academy, 30.140

Senior men's group combined exercise

  1. Ethan Chang, Sam Lacy and Cade Shields of Columbia, Md., and Dorian White of Castro Valley, Calif., all of Emilia's Acro Gymnastics and Cheer, 27.240

Rhythmic Gymnastics

Senior individual all-around

  1. Evita Griskenas of Orland Park, Ill./North Shore Rhythmic Gymnastics Center, 253.650
  2. Lili Mizuno of Northbrook, Ill./North Shore Rhythmic Gymnastics Center, 241.850
  3. Erica Foster of Chanhassen, Minn./NorthWest Rhythmic, 236.550

Senior group all-around

  1. Maria Bolkhovitinova of Northfield, Ill., Gergana Petkova of Barrington, Ill., Katrine Sakhnov of Sammamish, Wash., Karolina Saverino of Elk Grove Village, Ill., Hana Starkman of Plantation, Fla., and Emily Wilson of Brooklyn, N.Y., all of USA Gymnastics, 41.400

Trampoline & Tumbling

Junior men's trampoline

  1. Xavier Harper of Oak Ridge, Tenn./Premier Athletics, 50.967
  2. Taj Gleitsman of Corralitos, Calif./Vargas Academy, 50.957
  3. Micah Miner of Glen Carbon, Ill./Kris Power Tumbling, 50.743

Junior women's trampoline

  1. Leah Edelman of Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy, 50.897
  2. Ava DeHanes of Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy, 50.773
  3. Isabella Pansano of Round Rock, Texas/World Champions Centre, 48.920

Junior men's tumbling

  1. Xavier Harper of Oak Ridge, Tenn./Premier Athletics, 53.600
  2. ZaQuae Carter of Harlem, N.Y./Cavu Trampoline and Tumbling, 45.133
  3. Amare Walker of Watchung, N.J./Cavu Trampoline and Tumbling, 45.066

Junior women's tumbling

  1. Brooklyn Jolley of West Haven, Utah/Northern Star Bounder, 45.967
  2. Rosalie Thongphay of San Tan Valley, Ariz./USA Dynamites, 44.800
  3. Amelia Gasper of Delavan, Ill./Central Illinois Gymnastics Academy, 43.900

Junior men's double mini

  1. Micah Miner of Glen Carbon, Ill./Kris Power Tumbling, 52.766
  2. Derek Ruehl of Worden, Ill./Kris Power Tumbling, 50.100
  3. Taj Gleitsman of Corralitos, Calif./Vargas Academy, 46.867

Junior women's double mini

  1. Rosalie Thongphay of San Tan Valley, Ariz./USA Dynamites, 49.333
  2. Leah Edelman of Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy, 48.333
  3. Jackie Kent of Downers Grove, Ill./Elite Sports Complex, 48.267

Senior men's trampoline

  1. Ryan Maccagnan of Colorado Springs, Colo./Stars Gymnastics, 56.110
  2. Elijah Vogel of Longmont, Colo./Elevated, 55.807
  3. Zachary Ramacci of St. John, Ind./TwistStars, 55.237

Senior women's trampoline

  1. Sarah Webster of Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express, 53.390
  2. Jessica Stevens of Ellicott City, Md./Fairland Gymnastics, 52.867
  3. Ava Hernando of Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy, 52.117

Senior men's tumbling

  1. Kaden Brown of Herriman, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling, 26.900
  2. Kaleb Cave of Columbia, Md./Fairland Gymnastics, 23.900
  3. Alex Balinbin of Kenner, La./Elmwood Gymnastics Academy, 23.167

Senior women's tumbling

  1. Miah Bruns of Crete, Ill./World Champions Centre, 25.700
  2. Tasha Williams of Peoria, Ill./World Champions Centre, 22.333
  3. Nastia Katchalova of Lakeland, Fla./Elite World, 21.333

Senior men's double mini

  1. Ruben Padilla of Bluffdale, Utah/Wasatch, 30.800
  2. Tomas Minc of Chevy Chase, Md./Dynamite Gymnastics, 28.267
  3. Jaden Vales of Jeffersonville, Ind./Spark Athletics, 25.000

Senior women's double mini

  1. Shelby Nobuhara of Mapleton, Utah/High Altitude, 26.200
  2. Kristle Lowell of Orland Park, Ill./Fondulac Flyers, 24.733
  3. Gracie Harder of Winston Salem, N.C./Carolina Elite, 17.600