Your Info
You Are Not Logged In.
Member Login

2022 Elite Team Cup Participants
REGION 1

Ryan Barela

Peoria, Ariz.
North Valley Gymnastics

Colin Flores

Mountain House, Calif.
WCOGA

Tyler Flores

Mountain House, Calif.
WCOGA

Zach Green

San Jose, Calif.
Stanford Boys Gymnastics

Eric Hoe

Phoeniz, Ariz.
North Valley Gymnastics

Max Odden

Scottsdale, Ariz.
North Valley Gymnastics

Vahe Petrosyan

Van Nuys, Calif.
Gymnastics Olympica USA

Nathan Roman

Poway, Calif.
Agility





REGION 2

Kyle Jordan

Oregon City, Ore.
OMEGA Gymnastics

Sebastian Kane

Mercer Island, Wash.
Metropolitan Gymnastics

Jackson Maughan

Mercer Island, Wash.
Emerald City Gymnastics Academy

Zach Murray

Washougal, Wash.
OMEGA Gymnastics

Jonah Soltz

Tacoma, Wash.
Metropolitan Gymnastics

Gustavin Suess

Portland, Ore.
OMEGA Gymnastics

Luke Tully

Portland, Ore.
Westside Dance and Gymnastics Academy

Jax Washburn

Lake Oswego, Ore.
OMEGA Gymnastics





REGION 3

Caden Clinton

Cypress, Texas
Cypress Academy

Alex Deubler

Frisco, Texas
WOGA Frisco

Mason Heath

Katy, Texas
Cypress Academy

Cash Johnston

Houston, Texas
Houston Gymnastics Association

Kiran Mandava

Cypress, Texas
Cypress Academy

Richard Mays

Sugarland, Texas
EnRich Gymnastics

Chase Mondi

Lawrence, Kan.
Emerald City Gymnastics

David Shamah

McKinney, Texas
WOGA Frisco





REGION 4

Solen Chiodi

Marquette, Mich.
Mini-Hops Gymnastics

Mark Fu

Minnetonka, Minn.
Mini-Hops Gymnastics

Cameron Klimmek

Ramsey, Minn.
Mini-Hops Gymnastics

Michael Nguyen

Fort Dodge, Iowa
Chow's Gymnastics

Jude Norris

Carlisle, Iowa
Chow's Gymnastics

Saahil Tumuluri

Brookfield, Wis.
Salto Gymnastics

Matthew Underhill

Oconomowoc, Wis.
Salto Gymnastics

John Wear

Omaha, Neb.
Cahoys Gymnastics





REGION 5

Sasha Bogonosiuk

Buffalo Grove, Ill.
Gymkhana Gymnastics

Tai Gopaul

Buffalo Grove, Ill.
Lakeshore Academy

Cooper Kim

Grand Ledge, Mich.
Capital City Flips

Diego Leautaud

Bartlett, Ill.
Gymkhana Gymnastics

Robert Noll Jr.

Richmond Township, Mich.
Michigan Elite Gymnastics Academy

Max Olinger

Lake Forest, Ill.
Lakeshore Academy

Kai Uemura

Chicago, Ill.
Lakeshore Academy

Nathan York

Plainfield, Ill.
Premier Gymnastics Academy West





REGION 6

Owen Carney

Sterling, Mass.
Sterling Academy of Gymnastics

Tate Costa

Narragansett, R.I.
Aim High Academy

Jacob Harmon

Hooksett, N.H.
Impact Gymnastics Academy

Jake Islam

Suffield, Conn.
Daggett Gymnastics

Samuel Kaplan

Fairhaven, Mass.
Aim High Academy

Divier Ramos

Methuen, Mass.
Interstate Gymnastics

Brian Solomon

Lynnfield, Mass.
Interstate Gymnastics

Michelangelo Villani

Shrewsbury, Mass.
New England Academy of Gymnastics





REGION 7

Robert Alessio

Belleville, N.J.
Meadowlands Gymnastics

Hasan Aydogdu

Carlstadt, N.J.
Meadowlands Gymnastics

Justin Ciccone

Rochester, N.Y.
Bright Raven Gymnastics

Will Fleck

Fairfax Station, Va.
Apollo Gymnastics

Kristian Grahovski

Penfield, N.Y.
Rochester Gymnastics Academy

Adam Lakomy

Roselle Park, N.J.
Sunburst Gymnastics

Trent Peazant

Fairfax Station, Va.
Apollo Gymnastics

Pierce Wolfgang

Bryn Mawr, Pa.
Montgomery County Sports Performance Center





REGION 8

Maxim Bereznev

Woodstock, Ga.
Roswell Gymnastics

Jaden Blank

Lakewood Ranch, Fla.
EVO Gymnastics

Chase Davenport-Mills

Johns Creek, Ga.
Roswell Gymnastics

Alex Karadzhov

Saint Petersburg, Fla.
EVO Gymnastics

Alexandru Nitache

Knoxville, Tenn.
GymTek Academy

Garrett Schooley

Sarasota, Fla.
Evo Gymnastics

Nicholas Tarca

Knoxville, Tenn.
GymTek Academy

Danilo Viciana

Marietta, Ga.
Cartersville Twisters





REGION 9

Nartey Brady

Los Ranchos, N.M.
Gold Cup Gymnastics

Kelton Christiansen

Arvada, Colo.
5280 Gymnastics

Asher Cohen

Lakewood, Colo.
5280 Gymnastics

Emmit Glover

Saratoga Springs, Utah
All American Gymnastics

Ty Jordan

Morrison, Colo.
5280 Gymnastics

Ricken Matsuzawa

Provo, Utah
All American Gymnastics

Gavin Zborowski

Arvada, Colo.
5280 Gymnastics